Створення Комітету з питань промислової модернізації

03.02.16

biz2016_1Комітет з питань промислової модернізації України займатиметься проблемами, пов’язаними з розробкою інструментів залучення інвестицій, підтримки експорту, розвитку людського капіталу, сприянню конкуренції та зручній організації виробництв. Серед його засновників – «Укрпромзовнішекспертиза», Федерація роботодавців України, «Єврокар», «Патон ТурбайнТекнолоджис», «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Асоціація підприємств промислової автоматизації, концерн «Алкон» тощо.

«Падіння виробництва є одним з основних ризиків для вітчизняної економіки. Щоб подолати відставання від сусідніх країн Україна потребує 7-8% сталого щорічного збільшення ВВП. Лише розвиток переробної промисловості зможе забезпечити тривале економічне зростання та потрібну кількість робочих місць в Україні. Модернізація промислового комплексу спрямована на виготовлення конкурентоспроможного товару, який би зміг просунутись на товарні ринки світового господарства. Для цього потрібно доопрацювати державну промислову політику», – зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков, відкриваючи установче засідання Комітету.

«Завдання держави номер один – модернізація і розвиток переробної промисловості. Україна повинна зберегтися як країна, що продукує та експортує товари, вироблені на основі власних розробок. Наша держава здатна стати винятково привабливою виробничою площадкою для вітчизняних і глобальних компаній. Варто сконцентруватися на переробній промисловості та виробничих кластерах, енергоефективності, модернізації інфраструктури, сільському господарстві, ІТ- секторі та переробці відходів. Ми можемо значно наростити експорт в країни Євросоюзу, зокрема частково замістивши Китай в їх зовнішньому імпорті», – підкреслив голова новоствореного Комітету, директор «Укрпромзовнішекспертиза» Володимир Власюк.

На думку членів Комітету, не існує єдиного заходу, який забезпечить притік інвестицій та стале економічне зростання. Потрібні економічні свободи, макроекономічна, політична та соціальна стабільність, а також реалізація секторальних політик та інвестиційних стимулів. Основні інструменти та інститути політики інвестиційних стимулів, на думку Володимира Власюка – індустріальні парки, зони експортної переробки, технопарки, агентство з залучення інвестицій, банк розвитку та експортно-кредитне агентство.

Також, щоб досягти сталого економічного зростання, на думку членів Комітету, потрібно експортувати перспективні види продукції. Серед таких – продукти харчування та продукти харчових біотехнологій, продукція машинобудування, дерево – та металообробки, будматеріали тощо.

Ефективним механізмом реалізації промислової політики, який дозволив би поєднати науково-технологічний, інноваційний та виробничий потенціали промисловості, є об’єднання підприємств у промислові кластери. Формування та розвиток таких утворень у промисловості дозволить створити новий клас виробничих систем, розвивати високотехнологічні і наукоємні виробництва, використовувати переваги спеціалізації компаній, створюючи значний синергетичний ефект в економіці.

Одним із перших заходів Комітету має стати професійна дискусія підприємців «Товари, перспективні до виробництва в Україні. Наскільки готовий бізнес та які йому необхідні інструменти та стимули».

Джерело інформації: PR служба Торгово-промислової палати України