Два нових дослідження

03.07.24

wind-energy-7107387_1920У червні 2024 року фахівці державного підприємства “Укрмпромзовнішекспертиза” завершили два нових дослідження:
«Самозабезпеченість електроенергією в секторі МСБ в Україні: тенденції 2020-2023рр., перешкоди та потенціал розвитку» та «Потенціал створення в Україні кластера з виробництва обладнання для СЕС і ВЕС»
Дослідження «Самозабезпеченість електроенергією в секторі МСБ в Україні: тенденції 2020-2023рр., перешкоди та потенціал розвитку» розкриває можливості та перешкоди розвитку автономної енергетики для підприємств МСБ в різних секторах національної економіки.
Дефіцит електроенергії в Україні через ракетні атаки росії сприяє популяризації встановлення власних СЕС серед малого та середнього бізнесу. Про це свідчать результати дослідження, яке включає комплексний аналіз як статистичних даних, так і результатів опитування представників бізнесу.
Водночас, збереження фінансових бар’єрів на фоні нормативної неврегульованості окремих важливих питань стримує розвиток цього надзвичайно перспективного напрямку. Вирішення проблеми енергозабезпечення в Україні в значній мірі залежить від розв’язання зазначених проблем.
Дане дослідження буде корисним багатьом. Досвід, яким поділились представники МСБ в ході проведених опитувань, стане в нагоді колегам по бізнесу та представникам держави. А наведені статистичні дані та експертні оцінки здатні використати не лише фахівці, а й інвестори, які розуміються на появі унікальних можливостей.

Дослідження «Потенціал створення в Україні кластера з виробництва обладнання для СЕС і ВЕС» розкриває вітчизняний досвід у галузі виробництва обладнання для СЕС і ВЕС, та оцінює потенціал створення кластера з його виробництва в Україні. В дослідженні окремо проаналізовано типи та види обладнання, виробництво якого може бути конкурентоздатним в Україні.
Попит на нові СЕС і ВЕС в Україні на період до 2050 р. стане головним драйвером у розбудові внутрішнього ринку обладнання для СЕС і ВЕС. Головне не втратити цей унікальний шанс.
Рекомендацій та пропозиції, що зазначені в дослідженні, прискорять процес створення кластера та стануть в нагоді при розробці відповідних регуляторних рішень.
Результати макроекономічного моделювання свідчать, що створення кластера з виробництва обладнання для СЕС і ВЕС в Україні сприятиме зростанню економіки держави, в частині формування доданої вартості, сплати податків і створення нових високопродуктивних робочих місць.