Експорт брухту досяг максимуму за останні десять років
За підсумками червня, експорт брухту чорних металів склав 230 тис. тонн, що є максимальним місячним значенням за останні десять років. Останній раз, більш високі показники експорту за місяць мали місце лише в листопаді 2004 (260 тис. тонн), коли за підсумками року було експортовано 2,5 млн. тонн. «Настільки значний стрибок поставок брухту на зовнішні ринки в червні поточного року обумовлений виконанням експортерами контрактів, які були укладені на піку попиту в травні, – пояснює заступник директора Укрпромзовнішекспертизи Юрій Добровольський. – Багато постачальників розуміли неминучість зниження експортних цін у період Рамадану, коли ділова активність в Туреччині традиційно знижується. Отже, більшість експортерів намагалося розпродати наявну сировину ще до настання релігійних мусульманських свят ». Як виявилося, такий хід експортерів був повністю виправданий, оскільки ціни на експортований український брухт збільшившись з 210-220 $ / т fob у квітні до 250 $ / т fob в травні, а на початок липня знову впали до 200-210 $ / т fob .
Географічна структура експорту брухту залишається стабільною від місяця до місяця. «У червні близько 182 тис. тонн або 80% брухту було поставлено до Туреччини, – коментує Юрій Добровольський. – У той же час в Молдову експортери відвантажили 19% або 45 тис. тонн сировини». Сумарно за перше півріччя було експортовано близько 737 тис. тонн, що на 59% більше ніж за аналогічний період минулого року. За прогнозами аналітиків Укрпромзовнішекспертизи, враховуючи помітне падіння виплавки сталі в Україні, і, отже, попиту на привізний брухт всередині країни, експорт в поточному році може скласти близько 1,2-1,3 млн. тонн.
Що стосується заготівлі металобрухту, то сприятлива цінова кон’юнктура на зовнішніх ринках обумовила досить високу активність первинних заготівельників, які зуміли зібрати в червні 0,5 млн. тонн – максимум за останній рік. Загальна ж заготівля брухту за січень-червень 2015 склала 2,4 млн. тонн, що нижче торішніх показників на 0,3 млн. тонн або 11%.