Експорт насосів з України має значний потенціал

15.03.16

прес-реліз

В Україні необхідно розвивати машинобудування, яке може забезпечити високу частку доданої вартості, а компанії галузі здатні здійснювати R&D і експортувати товари, вироблені на основі власних розробок. «Наша країна здатна стати привабливим виробничим майданчиком для вітчизняних і світових компаній, що дозволить збільшити експорт насосів в тому числі в країни Євросоюзу, частково замінивши Китай в їхньому європейському зовнішньому імпорті», – зазначив Володимир Власюк, директор КП «Укрпромзовнішекспертиза» виступаючи на Першій всеукраїнській насосної конференції.

За словами директора УПЕ, в товарній структурі європейського ринку домінують відцентрові насоси (24,1% або 1,1 млрд. $), А також насоси для палива, мастильних матеріалів, охолоджувальних рідин і бетону (22,0% або 1,0 млрд . $). Частка України в зовнішньому імпорті ЄС в 2014 році склала лише 0,2%.
Структура українського експорту насосів для рідин по країнах і регіонах світу в 2014 р. була наступною: РФ – 147,9 млн. $, СНД – 26,3 млн. $, ЄС-28 – 9,7 млн. $, Азія – 12,8 млн. $. При цьому експорт насосів для рідини в середньому становить 7,2% на рік.

Динаміка обсягів експорту насосів для рідин по країнам, крім РФ і Азії за 2010-2014рр. носить негативний характер СНД – (-1,7) млн. $, ЄС-28 – (-7,1) млн. $, Китай – (-10,1) млн. $.

Зона вільної торгівлі між Україною та країнами Євросоюзу, близькість до європейських ринків (сухопутний кордон з чотирма країнами ЄС) створюють додаткові можливості для розвитку експорту в ці країни вітчизняних насосів. При цьому не варто забувати, що угода про асоціацію і вільну торгівлю з ЄС створює нові реалії для нашої промисловості: посилення конкуренції на внутрішньому ринку між виробниками насосного обладнання; нові технічні регламенти та стандарти, зокрема в сфері екологічності та енергоефективності; посилення міграції робочої сили.