Котирування на регіональних ринках сталеливарної сировини зростають
Регіональні ціни на чавун зросли слідом за котируваннями металобрухту. Котирування європейського брухту продовжують збільшуватися на тлі поповнення запасів імпортерами і зростання цін на американське сировину
На минулому тижні котирування передільного чавуну йшли вгору. На позитивний тренд вплинуло два фактори: подорожчання металобрухту і активізація закупівель американськими імпортерами. Продавці налаштовані на більш істотний цінове зростання, однак покупці чинять опір через слабкий попит на плоский прокат практично на всіх ринках збуту.
Американські імпортери активно поповнювали запаси в зв’язку з ростом завантаження сталеливарних потужностей. При цьому підтримку цінам надавало також і досить впевнене зростання цін на металобрухт якісних марок. Найбільшим попитом, як і раніше користується матеріал з Бразилії, який поставляється в короткі терміни і за цінами, нижчими від російських і українських при перерахунку на умови cif. На даний момент середнэ ринкове котирування чавуну складає 395 $/т cif.
«У Туреччині ціни пропозицій зросли, проте імпортери не поспішають контрактувати матеріал в зв’язку зі слабким попитом на прокат, тому угоди укладаються епізодично. При цьому трейдери не відступають від підвищувальної тактики, пояснюючи свою позицію зростанням цін на металобрухт.
Згідно з прогнозами експертів «Укрпромзовнекспертизи», в найближчі тижні ціни на чавун рухатимуться переважно в горизонтальній площині на тлі млявого попиту на плоский прокат. До кінця листопада котирування почнуть знижуватися через доведення імпортерами запасів до нормативного рівня і падіння цін на металобрухт.
Регіональні ринки сталевого брухту на минулому тижні також підвищили котирування металобрухту в зв’язку з активним поповненням запасів турецькими металургами, а також зростанням цін на металобрухт на внутрішньому ринку США. При цьому трейдерам не вдається домогтися значного збільшення вартості сировини в зв’язку з несуттєвим попитом на довгий прокат.
На турецькому ринку котирування зросли на 3-5 $. Найбільшим попитом користувалася сировина з США, так як цінова різниця на американський і європейський брухт скоротилася до мінімуму, при цьому якість американської сировини істотно вище якості матеріалу з ЄС. В результаті було укладено близько 5 угод, в яких діапазон цін на лом HMS 1&2 (80:20) склав 330-340 $/т cif. Шредірованний брухтх котирується по 350 $/т cif.
На ринку Азії попит на брухт зріс. Південнокорейські імпортери досить активно контрактують американську і японську сировину, відправляючи на склади частину закупленого матеріалу. На даний момент різниця цін на заготовку і брухт в Азії практично зрівнялася з вартістю переплавки останнього в напівфабрикати. Тому все більше сталеливарників розглядають альтернативу імпорту китайської заготовки з метою стримування зростання цін на сталевий брухт.
За прогнозами УПЕ, активне поповнення запасів турецькими покупцями ще дозволить трейдерам підвищити котирування на кілька доларів. В середині листопада ціни почнуть знижуватися на тлі слабкого попиту на прокат і оптимізації складських залишків.