Котирування на регіональних ринках сталеливарної сировини знижуються
У першій половині травня котирування на переробний чавун падали через зниження вартості металобрухту і низький попит на плоский прокат.
Бразильські трейдери найбільш активно надавали знижки і пропонували короткі терміни поставки якісного матеріалу. При цьому попит з боку американських покупців був слабким через зниження завантаження сталеплавильних потужностей. В Туреччині потреби в чавуні максимально скоротилися через практичну відсутність продажів прокату на внутрішньому ринку. У другій половині травня ціни трохи зросли через пожвавлення ринку прокату в Італії і Туреччини, а також подорожчання сталевого брухту.
В цілому травневі ціни на чавун в різних регіонах коливалися в діапазоні: Азія cif – 360-355 $/мт; Бразилія fob – 325-322 $/мт; СНД fob (без врахування пропозицій Донецького МК) – 330-335 $/мт; США cif – 365-355 $/мт.
В останній тиждень травня ціни на чавун залишилися незмінними, незважаючи на негативний тренд в сегменті сталевого брухту. Постачальники наполягають на підвищенні цін через подорожчання плоского прокату, тоді як покупці роблять серйозний опір через здешевлення металобрухту і досить значної пропозиції. На даний момент робочий діапазон цін на переробний чавун ыз СНД становить 330-340 $/т fob.
На регіональних ринках сталевого брухту в першій половині травня котирування також рухалися по низхідній на тлі низької ділової активності в сегменті MENA. Причиною скорочення виробництва стало святкування Рамадану. Тому попит на металобрухт був невисоким, і закупівлі здійснювалися тільки при необхідності оперативної доставки сировини. На ринку Азії тренд був аналогічним – високий рівень пропозиції з боку американських і японських постачальників, а також пропозиція дешевої китайської заготовки обумовлювало тиск на котирування. Проте, в другій половині місяця рух цін змінився – наближення завершення Рамадану змусило імпортерів з Туреччини активніше виходити із закупівлями з доставкою на післясвятковий період, що зумовило зростання цін.
Травневі ціни на сталевий брухт в різних регіонах коливалися в діапазоні: ЄС HMS 1&2 (80:20) fob – 285-278 $/мт; Азія HMS1, cif – 320-305 $/мт; Туреччина HMS1&2 (80:20), cif – 285-300 $/мт; Україна 3А, fob – 245-235 $/мт.
В кінці травня ціни на металобрухт знизилися через доведення великими імпортерами запасів до нормативного рівня і просідання цін на прокат. Падіння попиту супроводжувалося утриманням пропозиції з боку американських і європейських трейдерів на досить високому рівні. Як наслідок, вартість брухту HMS 1&2 (80:20) коливається в діапазоні 295-305 $/т cif західне узбережжя Туреччини. На ринку Азії ціни також знизилися через здешевлення китайської заготовки і значної пропозиції зі східних портів США. На даний момент робочий діапазон цін на лом HMS1 становить 300-310 $/т cif.