На ринках сталеливарної сировини прогнозується позитивний тренд

08.06.20

news-2016-07-25-2Протягом травня котирування передільного чавуну рухалися різноспрямовано

До другої половини травня ціни рухалися в горизонтальній площині на тлі жорсткого цінового протистояння між трейдерами та покупцями. Спроби покупців ще більше знизити ціни були безуспішними через низьку пропозицію матеріалу на ринку і високу собівартість виробництва. Однак на початку третьої декади імпортерам вдалося отримати дисконт завдяки падінню цін на металевий брухт на всіх ключових ринках. Успіх металургів був недовгим, і в кінці місяця тренд знову став висхідним через необхідність поповнення запасів і подорожчання сталевого брухту в Туреччині і США.

На регіональних ринках склалася наступна цінова кон’юнктура: Азія cif 310-315 $/мт; Бразилія fob 295 $/мт; СНД fob (без врахування пропозицій Донецького МК) 300 $/мт; США cif 320 $/мт.

У перший тиждень червня котирування передільного чавуну знову зросли в зв’язку з ростом вартості металобрухту і помірного подорожчання плоского прокату на американському і турецькому ринках. Трейдери з СНД зуміли продати кілька партій в США по 315 $/т cif, незважаючи на те, що в даний момент завантаження сталеплавильних потужностей місцевих заводів ледь перевищує 50%.

Аналітики «Укрпромзовнішекспертизи» прогнозують, що в червні ціни на чавун будуть поступово зростати слідом за котируваннями металобрухту. Також підтримку вартості передільної сировини надасть і зростаюча вартість плоского і довгого прокату. Слід брати до уваги, що в червні всі виробники будуть працювати на низькому завантаженні виробничих потужностей. Як наслідок, слабкий попит буде збалансований невисокою пропозицією. Прогнозований діапазон котирувань в червні – 295-320 $/т fob.

У першій половині травня ціни на металобрухт збільшувалися на всіх ринках з огляду на поповнення запасів і позитивну динаміку вартості готового прокату. Однак на початку третьої декади травня ціни знизилися, оскільки більшість металургів накопичило достатні обсяги залишків і сконцентрувалися на продажах кінцевої продукції. Однак можливість довго перебувати поза ринком швидко вичерпалася в зв’язку зі збільшенням попиту на прокат і, як наслідок, зростанням потреби в сталеливарній сировині. Трейдери, які нарікали на слабкий збір брухту на внутрішніх ринках своїх країн, на кінець місяця зуміли підняти ціни до 240-250 $/т cif Туреччина за HMS 1&2 (80:20).

На регіональних ринках склалася наступна цінова кон’юнктура: ЄС, HMS 1&2 (80:20) fob 215-225 $/мт, Азія HMS1, cif 240-245 $/мт, Туреччина HMS1&2 (80:20), cif 245-255 $/мт, Україна3А, fob 200-210 $/мт.

У перший тиждень червня котирування металевого брухту зросли синхронно на всіх регіональних ринках у зв’язку з поповненням запасів основними споживачами в Туреччині і зростанням закупівельних цін в Японії – країні, яка багато в чому визначає формування експортних цін в азіатському регіоні. Так, зараз лом HMS 1&2 (80:20) котирується по 205-260 $/т cif Туреччина, тоді як базовий вид HMS1 готові купувати по 245 $/т cif порти Південної Кореї.

Згідно з прогнозами експертів УПЕ в червні ціни на металобрухт продовжать зростати через поліпшення кон’юнктури ринку готового прокату в Туреччині і на Близькому Сході, а також поповнення запасів найбільшими імпортерами на турецькому і азіатському ринках. Також важливим фактором подорожчання металобрухту стане скорочення його пропозиції з боку найбільших експортерів, а саме США і ЄС, де рентабельність збору сировини в червні буде близька до мінімальних значень. В таких умовах трейдери будуть притримувати на складах наявну сировину, намагаючись перехопити ініціативу при ціноутворенні. Прогнозний діапазон цін на лом в червні – 250-270 $/т cif.