На ринках сталеливарної сировини спостерігаються різноспрямовані тенденції

22.11.19

default-16qkПротягом третьої декади листопада ціни на переробний чавун коливалися в широкому ціновому діапазоні. Експортерам поки не вдається перехопити ініціативу при ціноутворенні через відсутність явних успіхів у виробників сталі при реалізації плоского прокату.

На ринку США ціни на переробний чавун становлять орієнтовно 315-325 $/т cif. Незважаючи на невеликий попит, багато постачальників поспішили підняти котирування до 330-335 $/т cif на тлі швидкого подорожчання металобрухту і високої собівартості виробництва чавуну. Проте, такий рівень котирувань поки що є неприйнятним для більшості покупців, які намагаються обходитися складськими запасами.

В Італії кількість угод збільшилася, але правильна політика диверсифікації закупівель та джерел надходження сировини дозволила імпортерам уникнути зростання цін. До того ж зараз на ринку Італії відзначається зростання пропозиції металобрухту якісних марок. Як наслідок, індикативи цін на чавун залишаються на рівні 320 $/т cif.

Згідно з прогнозами аналітиків «Укрпромзовнішекспертизи» в найближчі тижні ціни на переробний чавун продовжать підвищуватись на тлі відновлення зростання котирувань сталевого брухту і скорочення пропозиції матеріалу з боку постачальників з СНД. Однак все ще слабкий попит на плоский прокат не дозволить значно підвищити ціни.

На всіх регіональних ринках сталевого брухту котирування зростали. Експортери активно пропонують сировину за цінами, які перевищують показники минулого тижня на 2-5$. Основним фактором подорожчання сировини залишається скорочення заготовки і подорожчання сировини на внутрішньому ринку США і ЄС.

На ринку Туреччини ціни зросли на всі марки брухту. Найбільшою мірою подорожчала сировина марки Shredded, яким місцеві металурги активно заміняли брак чавуну. На даний момент вартість брухту марки HMS 1&2 (80:20) становить 255-265 $/т cif, при цьому на ринку вже стали з’являтися пропозиції по 270 $/т, які поки що неприйнятні для переважної більшості імпортерів в силу більш повільного зростання цін на кінцеву продукцію.

На ринку Азії ціни на лом HMS1 зросли до 270 $/т cif. Основним драйвером попиту на брухт у даному регіоні залишається поповнення запасів південнокорейськими імпортерами. Також істотний підвищувальний вплив на котирування металобрухту надає і подорожчання брухту на внутрішньому ринку Японії. Так, японські експортери підняли ціни на лом марки HMS2 до 230 $/т fob (+ 10$) до показників минулого тижня.

На думку аналітиків УПЕ в кінці листопада – на початку грудня котирування металобрухту продовжать поступово зростати на тлі скорочення заготівлі лому в США і ЄС, а також виснаження складських запасів у імпортерів Туреччини. Також позитивним фактором стане поступове поліпшення кон’юнктури ринку довгого прокату.