На ринках сталеливарної сировини почався спадний ціновий тренд
Друа декада січня принесла зниження цін на переробний чавун на всіх регіональних майданчиках. Здешевлення металевого брухту, руди на спотовому ринку і ослаблення попиту на плоский прокат змусило трейдерів піти на поступки
На ринку США угоди практично не укладалися. Покупці впевнені, що спадний ціновий тренд буде довгостроковим, і не поспішають укладати угоди. Для бразильських експортерів відсутня звична альтернатива постачання на внутрішній ринок, де попит в останній тиждень істотно знизився, тому вони охоче йдуть на поступки. У другий тиждень січня середня ринкова ціна становить 550 $/т cif порти Нового Орлеана.
На ринку Туреччини під впливом падіння вартості металобрухту попит також знижується. Різниця вартості брухту і чавуну збільшилася до локального максимуму та більшість великих імпортерів віддають перевагу закупівлям брухту якісних марок. Крім того, активні продажі чавуну місцевими виробниками негативно позначаються на попиті на імпортну сировину. Як наслідок, робоча ціна на чавун становить 550-560 $/т cif.
Аналітики «Укрпромзовнішекспертизи» в найближчі тижні прогнозують на ринку передільного чавуну домінування спадного тренду. Причина – імпортери поповнили запаси до нормативного рівня, а також погіршення попиту на довгий прокат. Незважаючи на ряд знижувальних факторів, не варто очікувати істотного падіння котирувань через обмежену пропозицію в США і в Європейському Союзі.
На ринку сталевого брухту падіння цін досягло рівня місячної давності. Імпортери, поповнивши запаси, почали скорочувати масштаби закупівель, що призвело до зниження цін. Крім того, експортери почали вивантажувати накопичене сировину, вважаючи, що ринок вже близький до піку. Як наслідок, ініціатива швидко перейшла до покупців.
На ринку Туреччини кількість угод залишалася досить великою у порівнянні з попереднім тижнем, однак зростання пропозиції з боку американських і європейських постачальників зумовило падіння цін на 45$ практично на всі види матеріалу. Так, зараз лом марки HMS 1&2 (80:20) продається по 430-440 $/т cif. Імпортери спромоглись добитися зниження котирувань та назвали нові ціни попиту на рівні 420 $/т cif. Однак, ціна не прийнятна для більшості постачальників у зв’язку з досить високою закупівельною вартістю матеріалу на внутрішніх ринках їх країн.
На ринку Азії вартість металевого брухту також знижується. Імпортери зайняли вичікувальну позицію, вважаючи, що спадний тренд тільки набирає обертів. В таких умовах ціни на лом марки HMS1 знизилися до 450 $/т cif.
Заступник директора «Укрпромзовнішекспертизи» Добровольський Юрій прогнозує зниження котирувань сталевого брухту на всіх регіональних ринках через ослаблення попиту на довгий прокат і високі запаси у імпортерів Туреччини та Азії. Тиск на вартість металобрухту буде надавати і низька рентабельність торгівлі кінцевою продукцією.