На ринках сталеливарної продукції переважає негативний тренд
У серпні ціни на переробний чавун переважно знижувалися через несприятливу світову кон’юнктуру ринку плоского прокату і падіння цін на металевий брухт. Результатом негативних тенденцій стало практична відсутність попиту в окремих регіонах.
Найменше падіння попиту мало місце в США, де локальні імпортери мали невисокі запаси, і ціни на металобрухт знизилися не так значно, як в інших країнах. У той же час в Туреччині попит практично повністю був відсутній через девальвацію турецької ліри і скорочення завантаження виробничих потужностей. Після закінчення серпня котирування в середньому знизилися на 10-15 $.
За перший тиждень вересня ціни на переробний чавун залишилися незмінними. Чергового зниження цін вдалося уникнути завдяки позитивним зрушенням у сегменті металобрухту. До того ж зараз складські запаси у імпортерів Туреччини, Італії та США знаходяться на низькому рівні, що змушує їх стримано підходити до формування закупівельних цін, побоюючись різкого зниження пропозиції в разі подальшого падіння котирувань. Ціновий діапазон на передільну сировину при поставках з СНД становить 375-395 $/т fob Чорне море.
На всіх регіональних ринках в серпні котирування металевого брухту знижувалися у зв’язку з різким падінням попиту в Туреччині, що, в свою чергу, було обумовлено макроекономічною нестабільністю в країні і проблемами місцевих металургів з реалізацією довгого прокату. Тривале зниження цін негативно вплинуло на продуктивність брухтозаготівельних галузей в США і ЄС. Як наслідок, до кінця місяця велика частина з них відмовлялася йти на подальші поступки через відсутність вільних обсягів сировини. До того ж рентабельність торгівлі ломом істотно скоротилася, адже закупівельні ціни в портах експортованих країн залишилися практично незмінними.
Поточна цінова кон’юнктура на кінець серпня виглядала наступним чином: ЄС, HMS 1&2 (80:20) fob – 280 $/мт, Азія, HMS1, cif – 325 $/мт, Туреччина, HMS1&2 (80:20), cif – 300 $/мт, Україна 3А, fob – 235 $/мт.
На початку вересня ціни на металобрухт різко зросли на тлі поповнення запасів турецькими заводами і скорочення пропозиції з боку американських і європейських постачальників. Було укладено досить велика кількість угод, в яких матеріал марки HMS 1&2 (80:20) був оцінений по 310-320 $/т cif Туреччина. В Азії попит також зріс з огляду на певні успіхи місцевих металургів в реалізації готового прокату. В результаті лом HMS1 котирувався по 340 $/т cif, що на 15$ більше, ніж в останній тиждень серпня.
У вересні-жовтні ціни на металевий брухт будуть зростати в зв’язку з недостатньою пропозицією і зростанням завантаження сталеплавильних потужностей в Туреччині, а також у зв’язку з дефіцитом пропозиції з боку американських і європейських постачальників. Прогнозний діапазон цін на брухт у вересні – 310-330 $/т cif; в жовтні – 315-340 $/т cif.