Негативний тренд на регіональних ринках змушує виробників металургійної продукції йти на істотні поступки

17.05.17

news 1705У квітні 2017 року ціни на сталеливарну сировину синхронно знижувались на всіх регіональних ринках

 Слабкий попит на плоский прокат, падіння спотових цін на залізорудну сировину, а також переважно негативна цінова динаміка на металобрухт стали причиною зниження цін на чавун. Підтримку ринку чавуну надає низька пропозиція з України, де найбільші виробники відчувають гостру нестачу сировини, а в недавньому минулому головний експортер – Донецьксталь – взагалі простоює. За квітень поточного року ціни на чавун з СНД просіли в середньому на 30-40$.
У перший тиждень травня 2017 року ціни на чавун були стабільними. Покупці не поспішали розміщувати замовлення, розраховуючи на зниження котирувань, а постачальники не йшли на поступки. У результаті котирування чавуну носили індикативний характер і коливалися в межах 310-335$/т fob.
Негативний тренд спостерігався в квітні на світовому ринку металобрухту. Більшу частину місяця ціни на металобрухт знижувалися на тлі слабкого попиту на довгий прокат і досить високої пропозиції сировини з США. В таких умовах імпортери вимагали значного зниження цін, а у постачальників не було можливостей підняти ціни, що змушувало їх розпродавати сировину. Однак на початку травня деякі великі заводи були змушені вийти на ринок для поповнення запасів, що підштовхнуло ціни вгору – на 15$ за один тиждень.
Проте, на другий тиждень травня припало відновлення падіння котирувань металобрухту на тлі уходу багатьох турецьких підприємств з ринку. Турецькі заводи вважали за краще тимчасово відмовитися від контрактації матеріалу в зв’язку з початком падіння цін на китайські напівфабрикати, що є передумовою для подальшого падіння цін на прокат. В результаті було укладено кілька угод на поставку HMS 1&2 (80:20) по 265-275$/т cif.
У другій половині травня – червні 2017 року ціни на металобрухт будуть знижуватися в зв’язку зі святкуванням Рамадана в Туреччині й низькою активністю в будівельному секторі регіону MENA.