Необхідно створити умови для розвитку машинобудівної та аерокосмічної галузей України

29.03.17

 

Стрімке падіння експорту машинобудівної продукції вимагає
вжиття екстраординарних заходів

28 березня 2017 року Міністерство економічного розвитку та торгівлі України презентувало Експортну стратегію України – Дорожня карта стратегічного розвитку торгівлі 2017-2021, яка визначає напрямки розвитку та реалізації торговельного потенціалу вітчизняних виробників на зовнішніх ринках. Головне завдання Експортної стратегії – підвищити конкурентоспроможність українського експорту шляхом усунення перешкод та визначення конкретних можливостей за допомогою чітких кроків, описаних у Плані дій. До розробки даного документу долучились СЕО «Укрпромзовнішекспертизи» Володимир Власюк та його заступник Юрій Добровольський.
Згідно з Планом дій реалізації Стратегії були визначені перспективні сектори для експорту, зокрема, харчова промисловість, інформаційні та комунікаційні технології, технологічне обслуговування та ремонт повітряних суден, аерокосмічна та авіаційна промисловість, машинобудування, креативні послуги, туризм.
Володимир Власюк був запрошений модератором панелі «Машинобудування та аерокосмічна галузь». Обговорювали гострі питання щодо просування вітчизняних товарів машинобудівного та аерокосмічного секторів на зовнішні ринки.
До участі у панельній дискусії були запрошені представники влади та бізнесу: Гайдук С. –Panel 3 директор представництва «Насосенергомаш» в м. Київ; Гіршфельд А. – народний депутат України, Член Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва; Гурак Д. – заступник генерального директора із зовнішньоекономічної діяльності Укроборонпром; Кривенко В. – народний депутат України, у минулому – заступник директора ДП “Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. А. М. Макарова”; Новицький В. – професор Київського політехнічного інституту ім. І.Сікорського; Пащенко О. -директор ДП ХМЗ “ФЕД”; Пьоришкін О. – комерційний директор ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод”; Черняк Є. – директор представництва “КРАЗ”в м. Київ.
У своєму вступному слові Власюк зазначив, що в успішних країнах з перехідною економікою темпи приросту товарного експорту та переробної промисловості значно випереджали темпи зростання ВВП. В Україні ж ситуація відмінна. Останні роки експорт машинобудівної продукції постійно знижується з 13274 млн. дол. у 2012р. до 4339 млн. дол. у 2016-му. Падіння експорту машинобудівної продукції з 2012 р. вказує на необхідність вжиття невідкладних заходів.

Динаміка українського експорту машинобудівної продукції в 2010-2016 рр.

Export 1

Джерело: Державна служба статистики України

З повною версією презентації Власюка В. Ви можете ознайомитись за посиланням