Ослаблення попиту негативно вплине на котирування сталеливарної сировини
Перша декада березня не принесла істотних змін цін на переробний чавун. Спроби трейдерів підвищити ціни не отримали підтримки з боку експортерів через уповільнення цінового зростання на металевий брухт і зниження ділової активності на ринку плоского прокату
У той же час спроби імпортерів знизити ціни поки що наштовхуються на жорсткий опір постачальників, які володіють невеликими запасами нерозпроданого матеріалу.
На ринку США покупці очікують зниження котирувань на чавун в наслідок чого кількість угод була мінімальною. Заводи укладають контракти лише в разі крайньої необхідності. При цьому більшість мають можливість купувати високоякісний брухт за відносно невисокими цінами на внутрішньому ринку. У ситуації, що склалася ціни на чавун носять переважно індикативний характер і коливаються в діапазоні 450-460 $/т cif порти Нового Орлеана.
Турецький ринок в березні переважно робить ставку на постачальників з Росії, які пропонують невеликі партії чавуну з оперативними термінами поставки. Вартість матеріалу коливається в межах 540-550 $/т cif.
Заступник директора «Укрпромзовнішекспертизи» Добровольський Юрій прогнозує в найближчі тижні поступове зниження цін слідом за цінами на металобрухт. Тиск на вартість чавуну буде надавати зростання пропозиції з боку бразильських постачальників, які зазнають труднощів з реалізацією матеріалу на внутрішньому ринку країни.
На регіональних ринках металобрухту ціни на початку другого тижня березня незначно підросли. Драйверами цінового зростання стали турецькі і азійські металурги, які поповнювали запаси. Однак, до кінця тижня відбулося невелике зниження котирувань, що є сигналом швидкої зміни цінового тренда.
На ринку Туреччини ціни на металобрухт зросли в порівнянні з минулим тижнем на 5$. Місцеві металурги активно контрактували матеріал для поповнення запасів. Крім того високий попит на арматуру і катанку місцевого виробництва також змушував робити закупівлі сировини про запас. Як наслідок, вартість брухту марки HMS 1&2 (80:20) збільшилася до 455-465 $/т cif. Однак до кінця тижня більшість угод укладалася біля нижньої межі вказаного діапазону.
На ринку Азії вартість металобрухту також незначно збільшилася. Південнокорейські металурги контрактували матеріал з поставкою в квітні при тому, що багато хто з них поки що не закрили березневі потреби в брухті, що стимулювало їх частково покривати попит імпортом заготовки з Китаю з метою її подальшого перекату. На даний момент вартість брухту марки HMS1 коливається в межах 440-450 $/т cif, тоді як брухт марки HMS 1&2 (80:20) торгувався по 420-430 $/т cif.
Згідно з прогнозами аналітиків УПЕ, до кінця березня котирування металобрухту будуть поступово просідати на тлі ослаблення попиту на довгий прокат, зниження вартості залізорудної сировини і збільшення пропозиції з боку постачальників із США та ЄС. Також негативний вплив на ціни нададуть і досить високі запаси сировини у найбільших імпортерів.