Падіння цін на регіональних ринках металургійної продукції триває

20.11.18

244846abПодорожчання брухту з початку листопада підштовхує вгору ціни на заготовку на ринках Близького Сходу та СНД, тоді як в Китаї і Південно-Східної Азії корекція цін в бік зниження триває. Користуючись стабілізацією експортних цін на арматуру в першій декаді листопада, трейдери намагаються зміцнити внутрішні ціни на арматуру для відновлення рентабельності продажів.

Згідно з даними Platts індекс настроїв на ринку сталі в Китаї в листопаді значно погіршився, що призвело до падіння кількості нових замовлень на внутрішньому ринку. В результаті котирування заготовки за минулий тиждень впали на $ 24 до $ 536-553 / т exw. Для забезпечення експортних продажів на ринках Південно-Східної Азії і підтримки конкурентоспроможності в порівнянні з постачальниками з інших регіонів китайські компанії знизили пропозиції на $ 18 до $ 490-505/т fob. Імпортні ціни в Південно-Східної Азії за тиждень знизилися на $ 3 до $ 485-505/т cfr, але більшість трейдерів вважають, що негативний тренд в найближчі тижні продовжиться.

Протилежна ситуація спостерігалася на ринках СНД, Туреччини та MENA, де ціни за тиждень зросли на $ 2-3. Причиною зростання стало здорожчання брухту на початку листопада. У Туреччині пропозиції місцевих виробників називаються у верхній половині діапазону $ 470-490/т exw. Ціни на імпортному ринку збільшилися до $ 475-485/т cfr за рахунок підвищення на $ 5 максимального рівня.

Стійкий попит призвів до зростання на $ 5 максимальних цін на імпортних ринках MENA, де угоди відбуваються у верхній частині діапазону $ 470-495/т cfr. Хоча іранські компанії істотно знизили експортні пропозиції заготовки до привабливого рівня $ 425-430/т fob, укладання угод стримується через санкції, які викликали складнощі в організації фрахту і доставки.

Прогнозуючи ситуацію на регіональних ринках заготовки, експерти УПЕ вважають, що по мірі активізації попиту на поставки в новому році й здорожчання сировини взимку  тенденції зростання цін на ринках заготівлі в найближчі місяці будуть посилюватися. Як очікується, приріст цін в портах Чорного моря в грудні – січні складе $ 10-15.

Погіршення настроїв на ринку Китаю також призвело до значного зниження котирувань арматури і катанки. На внутрішньому ринку ціни за тиждень впали на $ 24 до $ 654-655/т exw для арматури і до $ 678-679т exw для катанки. На експортних напрямках пропозиції арматури знизилися на $ 10 до 515-550/т fob, катанка подешевшала на $ 15 до $ 545-560/т fob. Постачальники з СНД на імпортних ринках Південно-Східної Азії, проводять все більш агресивну політику продажів. У підсумку мінімальний рівень імпортних цін в Південно-Східної Азії за тиждень знизився на $ 21 до $$ 510/т cfr для арматури і на $ 25 до $ 545/т cfr для катанки. Активне поповнення запасів в попередній період дає можливість покупцям витримати паузу в очікуванні китайських пропозицій на лютневі та березневі поставки, які будуть надходити в грудні.

Невизначеною залишається ситуація в Туреччині. Внутрішні котирування через слабкий попит впали до $ 505-515/т exw, що на $ 4-5 нижче, ніж тижнем раніше. Турецькі експортери також зазнають труднощів з реалізацією арматури. Хоча більшість пропозицій залишається в діапазоні $ 510-515/т fob, реальні угоди укладаються за $ 505-510/т fob. Без змін поки залишається високе імпортне мито на турецький прокат на ринку США, незважаючи на очікування її перегляду в меншу сторону після врегулювання конфлікту і нормалізації відносин.

На ринках MENA угоди укладалися лише для покриття невідкладних потреб. Імпортні ціни в регіоні залишаються в діапазоні $ 515-545/т cfr, які недостатньо привабливі в порівнянні з пропозиціями місцевих виробників. Зокрема, на ринку ОАЕ внутрішні ціни на арматуру складають $ 545-553/т з доставкою.

Згідно із прогнозом експертів «Укрпромзовнішекспертизи», в найближчі тижні на регіональних ринках арматури і катанки буде домінувати боковий тренд, що обумовлено обережною позицією покупців в умовах поки ще нестійкого тренда на ринку брухту. У грудні – січні по мірі активізації попиту і необхідності формування складських запасів на 1 квартал 2019 тенденції зростання будуть посилюватися, що дозволить виробникам нарощувати котирування, використовуючи обмежені обсяги пропозиції в період різдвяних та новорічних свят.