Поставки металобрухту на внутрішній ринок збільшилися

01.11.16

imagenew

Не варто розраховувати на експорт у великих обсягах через високу  ціну навнутрішньому ринку.

У вересні п.р. поставки металобрухту на українські заводи склали 286 тис. тонн, що на 45 тис. тонн більше, ніж у серпні. Причиною збільшення  поставок стало зростання закупівельних цін на внутрішньому ринку, при цьому металурги як і раніше відчувають серйозну нестачу сировини.
Зовнішні поставки металобрухту в липні-вересні п.р. не здійснювалися через відсутність підписаного закону про збільшення експортного мита до 30 євро / тонна з паралельною ліквідацією реєстрації зовнішньоекономічних контрактів. «У середині вересня нормативно-правовий документ вступив в дію, що можливо сприятиме відновленню експорту в листопаді. – Коментує заступник директора ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Добровольський Юрій. – Однак навряд чи варто розраховувати на експорт у великих обсягах з огляду на те, що в даний момент внутрішня ціна в Україні дорівнює експортній за вирахуванням мита, портових витрат і транспортування в порти».
На думку експертів УПЕ, в жовтні поставки металобрухту на внутрішній ринок знизяться і складуть 270 тис. т. через наявність тимчасового лага між проведеним підвищенням котирувань і зростанням продуктивності заготівлі металобрухту в Україні. У листопаді поставки збільшаться до 290 тис. т. на тлі сприятливої цінової кон’юнктури ринку. Однак в грудні відвантаження сировини споживачам знову зменшаться, склавши 250 тис. т. через сезонне похолодання, яке традиційно негативно впливає на умови заготівлі брухту.
У найближчі 2 місяці експортні котирування будуть впевнено зростати на тлі зниження показників збору брухту в США, а також відсутності падіння цін на китайську заготовку. Крім того формування споживачами запасів на зимовий період надасть істотну підтримку котируванням брухту на зовнішніх ринках.
«У листопаді-грудні на внутрішньому ринку буде домінувати зростаючий тренд. Зростання котирувань продовжиться в зв’язку з формуванням українськими заводами складських запасів на зимовий період, а також падіння збору брухту на внутрішньому ринку. – Каже Добровольський Юрій. – Крім того, є ймовірність повноцінного відновлення експорту з України, що загострить конкуренцію між вітчизняними заводами та експортерами».