Здешевлення брухту негативно впливає на регіональні ринки сталеливарної сировини
В останній тиждень червня регіональні котирування чавуну стабілізувалися слідом за падінням цін на металобрухт. Спроби трейдерів продовжити підвищувати ціни не зустріли розуміння з боку імпортерів, які не можуть дозволити собі приймати подальше зростання котирувань в умовах невизначеності в сегменті прокату
На ринку США кількість угод мінімальна. Покупці не готові купувати дорогий імпортний чавун в умовах здешевлення металобрухту і достатніх складських запасів. Завантаження сталеплавильних потужностей в США вкотре зменшилось на тлі слабкого попиту на прокат, що дозволяє заводам не поспішати з виходом на ринок. На даний час індикативний діапазон цін становить 320-330 $/т cif.
На ринку Туреччини угоди практично не укладалися. Найбільшим попитом користувався матеріал з Бразилії, який котирувався нижче, ніж чавун з СНД. Однак уклавши кілька контрактів, металурги знову пішли в тінь до повного з’ясування тренда на ринку плоского прокату.
Згідно прогнозів експертів «Укрпромзовнішекспертизи» на початку липня котирування передільного чавуну будуть знижуватися через подальше здешевлення брухту і складнощів із реалізацією плоского прокату. Металурги будуть чинити значний тиск на постачальників, намагаючись оптимізувати сировинну складову собівартості виробництва.
Негативний ціновий тренд спостерігається на всіх регіональних ринках металобрухту. Котирування брухту на біржі в Роттердамі розгорнулися вниз у зв’язку з доведенням імпортерами запасів до необхідного рівня і скороченням попиту на заготовку і арматуру.
В останній тиждень червня кількість угод на турецькому ринку знизилося. При цьому найбільшим попитом користувалася сировина з СНД, Румунії та Болгарії, чиї трейдери мали можливість знизити ціни через падіння закупівельних котирувань в портах Бургаса, Констанци і Ростова-на-Дону. При цьому американські постачальники тимчасово залишили ринок через високі ціни, які не витримують конкуренції з урахуванням проблем трейдерів зі збутом прокату. На даний момент робочий діапазон цін на лом HMS 1&2 (80:20) становить 250-260 $/т cif.
В Азії котирування металобрухту також знизилися через падіння попиту з боку південнокорейських металургів і скорочення закупівель сировини найбільшим споживачем регіону – Tokyo Steel. Також значний тиск на ціни чинить і наявність досить значної пропозиції дешевої китайської заготовки. Поточна середньоринкова ціна брухту HMS1 становить 250 $/т cif.
Згідно з прогнозами експертів УПЕ, в найближчі тижні ціни на металобрухт будуть знижуватись в зв’язку з доведенням імпортерами запасів до нормативного рівня. Тиск на котирування буде чинити здешевлення прокату на Близькому Сході і в Північній Африці. У серпні ціни відновлять зростання через поліпшення кон’юнктури ринку готового прокату.