Регіональні котирування сталеливарної сировини продовжують падати

23.09.19

news20160413_01

Протягом минулого тижня котирування передільного чавуну знижувалися на всіх регіональних ринках під впливом стрімкого зниження попиту на плоский прокат і здешевлення сталевого брухту.

На ринку США було укладено кілька угод, га яких сировина з СНД купувалася по 340 $/т cif порти Нового Орлеана. Однак у даний момент найбільшим інтересом користується матеріал з Бразилії через його більш низьку вартість і досить швидкі терміни доставки. Незважаючи на падіння рентабельності торгівлі чавуном, трейдери змушені йти на поступки імпортерам в зв’язку зі значними запасами нерозпроданого матеріалу і падінням цін на сталевий брухт на внутрішньому американському ринку.

В Італії попит на імпортний чавун продовжив знижуватися через складнощі з реалізацією товстого листа і наявності досить високих запасів на складах у імпортерів. Поточні котирування пропозицій коливаються в діапазоні 330-340 $/т cif.

Згідно з прогнозами аналітиків УПЕ, в найближчі тижні ціни на переробний чавун будуть знижуватися через передбачуване здешевлення металобрухту і слабкий попит на плоский прокат. При цьому падіння цін не буде суттєвим з огляду на обмежену пропозицію передільної сировини з боку бразильських і російських експортерів.

На ринку сталевого брухту котирування також істотно знизилися через слабкий попит на довгий прокат і наплив дешевої китайської заготовки. Крім того, істотний тиск на ціни чинить і зниження вартості брухту на внутрішніх ринках найбільших постачальників – США і країн Євросоюзу.

Турецький ринок продовжує просідати через небажання місцевих покупців виходити на ринок з масштабними закупівлями в силу відсутності впевненості в швидкому відновленні зростання попиту на кінцеву продукцію. Як наслідок, угоди укладаються лише на поставку невеликих партій. На даний момент найбільшим попитом користується лом з ЄС, тоді як американське сировина купується набагато рідше через непоступливість трейдерів з США. Поточні індикативи брухту HMS 1&2 (80:20) складають 225-240 $/т cif.

Азіатський ринок також знижує попит на металобрухт. Південнокорейські покупці купують невеликі партії американського сировини HMS1 по 245 $/т cif. В таких умовах японські постачальники змушені надавати суттєві знижки, щоб залучити покупців.

Прогнози «Укрпромзовнішекспертизи» негативні – в найближчі тижні котирування металобрухту в цілому будуть знижуватися в зв’язку з низьким попитом на довгий прокат та високою пропозицією сировини з боку американських експортерів. Стабілізація і початок зростання вартості брухту очікується не раніше кінця вересня – по мірі поліпшення попиту на довгий прокат і заготівлю.