Ціни на металобрухт в Україні стрімко зростають.

13.04.16

У зв’язку зі швидким зростанням цін на зовнішніх напрямах очікується ще одне підвищення внутрішніх цін на металобрухт.

news20160412На світовому ринку ціни на металобрухт демонструють стрімке зростання. Так, за минулі півтора місяці ціни на базову марку HMS 1&2 (80:20) збільшилися з 170 $/тонну до 255 $/тонну cif порти Туреччини (+ 50%) і вийшли на максимальне значення з початку липня минулого року. Ще більше зростання експортних цін демонструє український металобрухт. Так, за останні два місяці котирування збільшилися до 215 $/т FOB (+ 54%). «Настільки стрімке зростання цін на лом обумовлено активними продажами арматури і заготовки турецькими імпортерами. Попит на дану продукцію значно зріс на Близькому Сході й Північній Африці, – коментує Юрій Добровольський, заступник директора Укрпромзовнішекспертизи. – Крім того, високий попит на металобрухт всередині США сприяв зростанню цін в ключових імпортуючих регіонах».

Значне збільшення цін на зовнішніх ринках зумовило зростання закупівельних котирувань на внутрішньому ринку України. Українські комбінати, користуючись фактичним припиненням експорту металобрухту з України і відсутністю у експортерів брухту альтернативи внутрішнім поставкам, утримували котирування незмінними на рівні 3191 грн./т. EXW з початку грудня минулого року. Проте відновлення видачі експортних квот і початок активних закупівель експортерами металобрухту в портах України змусили металургів підвищити закупівельні ціни спочатку на 150 грн./т в середині березня, а потім ще на 400 грн./т на початку квітня. Таким чином, на даний момент середня ринкова закупівельна ціна складає 3770 грн./т EXW.

«За останні три квартали намітилася чітка тенденція до зниження показників заготівлі брухту в Україні, – додає Юрій Добровольський. – Так, якщо в третьому кварталі 2015р. в Україні було зібрано близько 1,1 млн. тонн сировини, а в четвертому кварталі 0,7 млн. тонн, то в першому кварталі поточного року було заготовлено лише 0,6 млн. тонн». В умовах скорочення збору брухту і зростання конкуренції з експортерами, зростання цін на внутрішньому ринку було безальтернативним. З огляду на триваюче цінове ралі на зовнішніх напрямах, підвищення цін українськими заводами може стати далеко не останнім за умов повноцінного відновлення експортних поставок металобрухту вітчизняними компаніями.

Посилання на статтю http://www.business.ua/companies/sorazmernosti-287955/