Ціни на сталеливарну сировину продовжують зниження
Протягом січня ціни на переробний чавун знижувалися на всіх регіональних ринках. Тривале зниження котирувань металобрухту, мінімальний попит на плоский прокат дав можливість імпортерам диктувати умови ціноутворення.
Найбільш значне падіння попиту мало місце в США, де локальні покупці переключилися на закупівлю металобрухту якісних марок на внутрішньому ринку, споживаючи при цьому раніше придбану сировину. Як наслідок, за останній місяць котирування чавуну знизилися на 30-40$. Діапазон цін на основних ринках протягом січня – першого тижня лютого склав: Азія cif 555-510 $/мт; Бразилія fob 545-500 $/мт; СНД fob (без урахування пропозицій Донецького МК) 540-490 $/мт; США cif 555-510 $/мт.
В перший тиждень лютого котирування передільного чавуну продовжили падіння через погіршення кон’юнктури на ринках плоского прокату і металобрухту. Експортери з СНД не можуть утримати ціни, оскільки мають у своєму розпорядженні досить високі складські запаси, що може викликати розпродаж залишків за ще нижчими цінами. Як наслідок, окремі трейдери охоче надають великі дисконти. На даний момент середня ринкова ціна на сировину з СНД становить 485-495 $/т fob.
Згідно з прогнозом заступника директора Добровольського Юрія, в лютому ціни на чавун продовжать опускатися в зв’язку з погіршенням попиту на плоский прокат і збільшенням запасів сировини у металургів, висока активність яких в попередні два місяці дозволила їм накопичити достатні залишки. Крім того, тиск на котирування буде додавати зниження ціни на сталевий брухт в США і Туреччини. Як наслідок, металурги матимуть можливість заміни чавун дешевим брухтом в разі жорсткого опору постачальників передільного сировини. Прогнозований діапазон котирувань в лютому – 470-490 $/т fob.
На ринках сталевого брухту склалася подібна ситуація, ціни знижувалися протягом усього січня. Експортери були змушені надавати значні дисконти, оскільки котирування прокату і заготовки часто знижувалися випереджаючими темпами. Крім того, заводи скорочували складські запаси, намагаючись працювати на мінімальних залишках. Навіть великі комбінати працювали «з коліс». Додатковий тиск на ціни надавало і швидке зниження вартості залізорудної сировини і собівартості виробництва чавуну. Таким чином, за останній місяць вартість металобрухту знизилася на 50-60 $/т. Діапазон цін на основних ринках протягом січня – першого тижня лютого склав: ЄС, HMS 1&2 (80:20) fob 445-375 $/мт; Азія, HMS1, cif 475-425 $/мт; Туреччина, HMS 1&2 (80:20), cif 475-400 $/мт; Україна 3А, fob 430-360 $/мт.
За минулий тиждень лютого ціни на металобрухт продовжили знижуватися. Експортери не можуть утримати котирування на тлі практично повної відсутності інтересу до закупівель з боку імпортерів Туреччини і Південної Кореї, які, до того ж, мають в наявність достатні складські запаси. Металурги поки не можуть зупинити падіння вартості арматури і катанки, що змушує їх скорочувати закупівлі сталеливарної сировини. На даний момент робочий діапазон цін становить 390-410 $/т cif середземноморські порти Туреччини.
Згідно з прогнозами аналітиків «Укрпромзовнішекспертизи» в лютому ціни на металобрухт продовжать плавно знижуватися в зв’язку з високими запасами сировини на складах у споживачів, а також відсутністю зростання вартості продукції на ринку довгого прокату в близькосхідному регіоні й в Туреччині. Незважаючи на зимовий період, швидке зростання цін на металобрухт в минулі місяці дозволить брухтозаготівельним галузям утримувати високу продуктивність. Як наслідок, очікується збереження підвищеного пропозиції, яка посприяє зниженню цін на металобрухт на ключових ринках збуту. Прогнозний діапазон цін на лом в лютому – 370-390 $/т cif.