Ціновий тренд на регіональних ринках металургійної продукції зростає

07.03.19

chugun liteynyyПротягом лютого котирування передільного чавуну збільшувалися на всіх регіональних майданчиках. Основними факторами підвищення цін на чавун були зростання цін на металобрухт і зростання собівартості виробництва чавуну в країнах-імпортерах.

Найбільш активні закупівлі мали місце на ринку США, де виплавка сталі утримувалася на досить високому рівні і покупці очікували підвищення цін на якісні марки брухту. У підсумку за останній місяць ціни збільшилися на 10$.

Протягом лютого цінова кон’юнктура на регіональних ринках чавуну була такою: Азія cif зростання з 350$/мт на початку місяця до 355 наприкінці; Бразилія fob з 320 до 330$/мт; СНД fob з 320 до 330$/мт; США cif з 340 до 360$/мт.

В Останній тиждень лютого котирування передільного чавуну знизилися слідом за помітним падінням вартості сталевого брухту в Туреччині й Азії. Металургійні комбінати мали складнощі з реалізацією плоского прокату, суттєво скоротили обсяги закупівель. Маючи значні складські запаси, заводи поки що можуть почекати із закупівлями, що істотно впливає на котирування чавуну. На даний момент індикативний рівень котирувань чавуну російського і українського походження становить 320-340 $ / т fob.

Протягом більшої частини березня котирування чавуну будуть коливатися в широкому ціновому діапазоні. Зниження попиту в Італії і Туреччини буде частково компенсовано стійким попитом в США, де очікується підвищення вартості високоякісних марок брухту на внутрішньому ринку. Спроби експортерів підвищити ціни будуть наштовхуватися на жорсткий опір імпортерів, які зараз мають достатні обсяги чавуну на своїх складських майданчиках.

В кінці березня імпортерам, все ж, доведеться вийти на ринок з активними закупівлями зважаючи на необхідність поповнення запасів. В результаті котирування чавуну трохи підвищяться – в межах 5-10$. Прогнозований діапазон котирувань в березні – 320-345 $/т fob.

На ринках металевого брухту на початку лютого котирування металобрухту збільшилися на всіх регіональних ринках на тлі активного поповнення запасів металургійними комбінатами в Туреччині й Азії. Також підвищувальний вплив на котирування надавала і обмежена пропозиція матеріалу з боку американських і європейських постачальників. Однак зростання цін припинилося вже в першій декаді лютого. Покупці, поповнивши склади, сконцентрувалися на продажах кінцевої продукції. Надалі котирування рухалися в горизонтальному діапазоні та покупцям так і не вдалося домогтися поступок з боку трейдерів на тлі низької пропозиції і високих закупівельних цін експортерів в портах своїх країн.

Протягом лютого цінова кон’юнктура на регіональних ринках сталевого брухту зростала: ЄС, HMS 1&2 (80:20) fob з 290 до 300$/мт; Азія, HMS1, cif з 325 до 340$/мт; Туреччина, HMS1&2 (80:20), cif з 305 до 315$/мт; Україна 3А, fob з 250 до 260$/мт.

Останній тиждень лютого позначився зниженням котирувань металобрухту. Драйвером падіння цін стала угода турецького заводу з балтійським постачальником, по якій лом марки HMS 1&2 (80:20) був оцінений в 307 $/т cif. Дана ціна застала зненацька більшість гравців ринку, і багато заводів припинили закуповувати сировину до прояснення ситуації з подальшим рухом цін. Деякі покупці виставили ціни пропозицій на рівні 300 $/т cif за лом аналогічної марки. Однак експортери поки не готові продовжувати знижувати ціни зважаючи на сезонне обмеження збору брухту.

У березні попит на металобрухт зростатиме через стійке цінове зростання в сегменті довгого прокату. Однак позитивний вплив даного чинника буде нівельовано зростанням заготовки з огляду на наявність досить високих складських запасів у металургів Туреччини. Поповнивши запаси в кінці лютого, заводи будуть вибірково підходити до формування замовлень на доставку сировини, обмежуючись закупівлями лома з короткими термінами доставки.