Українські металурги збільшили виробництво залізорудної сировини

21.03.16

Простежується тенденція переорієнтації українських постачальників на внутрішній ринок замість експортного.

imagenew (1)Середньодобове виробництво непідготовленого залізорудної сировини в лютому поточного року склало 219,7 тис. т., що на 5,8 тис. т. більше ніж в січні. Показник середньодобового виробництва підготовленої сировини на гірничодобувних підприємствах знизився на 3,6 тис. т. або 5,1%. Виробництво товарного ЗРС гірничорудними підприємствами України в січні-лютому склало 12,35 млн. тонн, що на 178 тис. тонн більше, ніж за аналогічний період 2015 р. На внутрішньому ринку спостерігалася позитивна динаміка поставок залізорудної сировини. Обсяги лютневих відвантажень ЗРС на металургійні комбінати України з боку вітчизняних гірничорудних компаній склали 2854 тис. т., що на 26 тис. тонн менше, ніж у січні через меншу кількість днів в останньому місяці зими. Проте, з початку року загальний рівень поставок на меткомбінати з українських гірничорудних компаній зріс на 511 тис. т. зважаючи на відновлення виробництва на Алчевському МК і МК Донецьксталь в другому півріччі 2015р. і збільшення виплавки чавуну на АрселорМіттал КР. Негативна тенденція спостерігається в експорті українського ЗРС, який в лютому 2016 року впав на 349 тис. т. (у порівнянні з січнем) і склав 3186 тис. т. За два місяці експорт знизився на 371 тис. т. в порівнянні з показником за аналогічний період минулого року. У розрізі країн найбільше зростання було при поставках до Австрії (+148 тис. т.), а найбільше падіння продемонстрували показники експорту до Чехії (-114 тис. т.) і Польщі (-308 тис. т). У розрізі комбінатів істотно збільшив експорт Полтавський ГЗК, який входить до Метінвесту Північний і Центральний ГЗК істотно знизили поставки зарубіжним споживачам.

Таким чином, простежується тенденція часткової переорієнтації українських постачальників на внутрішній ринок замість експортного. Очевидно, що прибутковість поставок на внутрішній ринок може бути вище за рахунок більш низьких логістичних витрат на доставку сировини споживачам.

«Зменшення залізорудних індексів в Китаї негативно вплинуло на ціни українського експорту в січні, – коментує аналітик «Укрпромзовнішекспертиза» Дмитро Желтяков. – Тим не менше, це був локальний мінімум. Уже в лютому відбувся приріст експортних котирувань. За нашими оцінками, ціни українських постачальників для зовнішніх напрямків в березні-квітні будуть продовжувати висхідний тренд на 10-15% щомісяця».

На думку аналітиків УПЕ, в січні ціни на внутрішньому ринку країни з різних видів сировини демонстрували зниження на 6-20%, але вже в березні очікується приріст гривневих цін на 90-100 грн. через девальвацію національної валюти.