У листопаді котирування сталеливарної сировини будуть зростати
У першій половині жовтня котирування передільного чавуну знижувалися через слабкий попит на плоский прокат і достатні запаси у найбільших імпортерів. Угоди укладалися лише з постачальниками з Бразилії, які пропонували оперативну доставку малотоннажними кораблями.
У другій половині жовтня ситуація кардинально змінилася. Тривале падіння цін на чавун викликало скорочення пропозиції з боку постачальників з СНД, і на ринку виник істотний дефіцит. Крім того, на ринку металевого брухту спостерігалося впевнене зростання цін, що в підсумку призвело до зростання котирувань передільної сировини на всіх регіональних майданчиках. Поточна цінова кон’юнктура в жовтні на регіональних ринках виглядала наступним чином: Азія cif 320-315 $/мт; Бразилія fob 295-290 $/мт; СНД fob (без урахування пропозицій Донецького МК) 300-295 $/мт; США cif 325-320 $/мт.
В останній тиждень жовтня ціни передільного чавуну підросли слідом за зростанням котирувань на металобрухт й істотне поліпшення попиту на плоский прокат. Експортери одночасно підвищили вартість продукції, чому в значному ступені сприяло збереження високої собівартості виробництва матеріалу в умовах невисоких ринкових цін на чавун.
Аналітики «Укрпромзовнішекспертизи» припускають, що в листопаді ціни на переробний чавун будуть рости. Тривале падіння котирувань сировини, яка мала місце в попередні місяці, призведе до скорочення виробництва в СНД і Бразилії. Як наслідок, пропозиція на зовнішніх ринках зменшиться, що сприятиме збалансуванню ринку. Також на той час складські запаси в основних імпортерів в США, Туреччини та Італії просядуть, що змусить покупців активніше виходить на ринок з великими закупівлями. З огляду на високу ймовірність зростання цін на лом в листопаді, а також відсутність падіння собівартості виробництва, ініціатива при ціноутворенні буде в руках у трейдерів. Прогнозований діапазон котирувань в листопаді – 290-320 $/т fob.
Протягом минулого місяця котирування металобрухту збільшувалися на тлі зниження показників заготівлі лому в США і поступового поліпшення попиту на довгий прокат турецького виробництва. Причиною зростання цін на металобрухт став початок активного формування складських запасів на зимовий період, що дозволяло експортерам диктувати умови співпраці. Поряд з цим, зростанню цін сприяло подорожчання металобрухту на внутрішньому ринку США. Найбільшою популярністю користувався лом з країн ЄС, особливо з Балтики в силу швидких термінів поставки і більш низьких цін в порівнянні з американським сировиною. У підсумку за місяць ціна на базовий вид брухту HMS 1&2 (80:20) зросла до 245-255 $/т cif, що на 25$ вище, ніж на початку жовтня.
В Азії тенденції були аналогічними. Зупинка падіння цін на китайську заготовку привела до збільшення попиту на привізний брухт. Як наслідок, найбільш популярний вид брухту HMS1 подорожчав з 245 $/т cif до 260 $/т cif.
Поточна цінова кон’юнктура в жовтні на регіональних ринках металобрухту виглядала наступним чином: ЄС HMS 1&2 (80:20) fob 200-225$/мт; Азія HMS1, cif 245-260$/мт; Туреччина HMS1&2 (80:20) cif 228-250$/мт; Україна3А fob 183-210 $/мт.
Останній тиждень жовтня приніс нове зростання котирувань металобрухту на всіх регіональних ринках. Турецькі імпортери, переконавшись в неминучості зростання котирувань брухту в найближчий місяць, приступили до активних закупівель. До цього їх стимулювало і вичерпання складських запасів, а також збільшення завантаження сталеплавильних потужностей.
За прогнозами експертів УПЕ в листопаді ціни на металобрухт продовжать зростати в силу необхідності формування складських запасів на зимовий період і зниження продуктивності заготівлі лому внаслідок тривалого падіння закупівельних цін на внутрішніх ринках США і країн Європейського Союзу. Постачальники будуть навмисно притримувати наявну сировину на складах для її подальшої реалізації в майбутньому за вищими цінами. Позитивним чинником для збільшення котирувань металобрухту в листопаді стане продовження зростання цін на довгий прокат. Прогнозний діапазон цін на лом в листопаді – 240-260 $/т cif.