Останній тиждень жовтня приніс зниження цін на металургійну продукцію
Останній тиждень жовтня приніс обвал ф’ючерсних котирувань довгого прокату в Китаї, що призвело до різкого спаду цін на заготівлю до $777-794/т
Попит з боку китайських імпортерів пішов у мінус, при цьому раніше закуплена заготівля активно перенаправлялася на ринки ПСА. Результатом став різкий обвал імпортних цін у регіоні із $700-720/т cfr до $660-700/т cfr.
На ринках MENA торговельна активність залишається низькою. Достатній запас матеріалу та млявий попит на готовий прокат не дозволяють виробникам робити великі замовлення. В останній тиждень жовтня операції з імпортною заготівлею проходили по $690-715/т cfr проти $690-735/т cfr тижнем раніше.
Туреччина підтримує негативний тренд, який тримається на більшості регіональних ринках заготівлі. Падіння торгівлі відбулося під впливом нестабільного курсу ліри та припинення зростання цін на брухт. Внутрішні ціни з початку тижня номінально залишаються в діапазоні $710-725/т exw, проте обсяги операцій невеликі. Більшість покупців вже розмістили потрібні замовлення.
Згідно з прогнозом аналітика «Укрпромзовнішекспертизи» Гнітецького Олега найближчими тижнями учасники ринку вичікуватимуть, відмовляючись від активної торгівлі до прояснення тренду. Очікуване подорожчання брухту та енергоносіїв спонукатимуть виробників добиватися підвищення цін для компенсації витрат та збереження рентабельності.
На ринку Китаю ціни на арматуру та катанку до кінця останнього тижня жовтня впали на $50 і $48 відповідно до $852/т та $897/т exw з 13% ПДВ. У свою чергу, це негативно позначається на ухваленні рішень імпортерами ПСА і Латинської Америки, які зайняли вичікувальну позицію. Крім цього, негативний тиск на ціни чинить скорочення попиту через обмеження пов’язані з COVID-19. Пропозиції арматури на імпортному ринку Південно-Східної Азії надходять у діапазоні $760-810/т cfr проти $784-804/т cfr тижнем раніше.
За словами Олега Гнітецького, стримуючим фактором для зростання цін на арматуру на ринках MENA залишається слабкий попит і досить високі запаси у споживачів. У цих умовах місцеві виробники вимушені проводити гнучку цінову політику для залучення покупців та забезпечення обсягів продажу. З урахуванням цих факторів, внутрішні ціни коливаються в діапазоні $664-678/т exw. На імпортному ринку останні пропозиції арматури надходили $755-775/т cfr.
У Туреччині локальні ціни на арматуру пішли вниз із $750-760/т exw до $745-755/т exw. Через нестабільний курс ліри та вичікувальну позицію покупців постачальники йшли на поступки для забезпечення обсягів продажів. Слабкий попит на основних ринках збуту в MENA, ЄС та США обумовлює тенденцію послаблення експортних цін.
Аналітики УПЕ прогнозують у найближчі тижні коливання цін у горизонтальному коридорі через обережну позицію учасників ринку та збільшення розриву між ціновими пропозиціями постачальників та покупців. Далі, по мірі прогнозованого подорожчання енергоносіїв та брухту, виробники добиватимуться підвищення котирувань на $15-20.
На внутрішньому ринку України вгору йдуть експортні та імпортні котирування арматури та катанки. З початку жовтня котирування на вторинному ринку додали $48 для арматури та $32 для катанки. Водночас перспективи подальшого зростання внутрішніх цін залишаються невизначеними. На противагу підвищення експортних цін, що зростають, стримуючим фактором на внутрішньому ринку буде ослаблення локального попиту в зимовий період.