В Україні заготівля металобрухту впала на 40%. Експорт відсутній.

17.03.16

Негативний вплив на внутрішні ціни надає відсутність експорту брухту.

imagenew (1)

У січні-лютому динаміка заготівлі брухту на внутрішньому ринку склала 359 тис. т., що на 40% менше, ніж в листопаді-грудні 2015 р. Незадовільні показники збору брухту обумовлені збереженням низьких закупівельних цін на лом на внутрішньому ринку, які стимулюють власників притримувати сировину для її реалізації в майбутньому на більш вигідних умовах. «Негативний вплив на внутрішні ціни надає відсутність експорту брухту, – пояснює Юрій Добровольський, заступник директора ДП «Укрпромзовнішекспертиза». – Так, в січні-лютому експорт брухту здійснювався тільки за старими контрактами, нові контракти не укладаються через відсутність експортних квот». За підсумками лютого було експортовано близько 9 тис. т., що на 7 тис. т. більше показників січня. Весь експорт в лютому був направлений в Туреччину.

Протягом більшої частини лютого закупівельні ціни внутрішнього ринку залишалися практично незмінними і становили 3191 грн./т. Однак на початку березня метзаводи були змушені провести підвищення котирувань на 150 грн. через необхідність стимулювання поставок. Крім того, існувала висока ймовірність відновлення експорту, що також підштовхнуло металургів активізувати поставки за допомогою підвищення цін. Таким чином, в даний момент середня ринкова ціна становить 3330 грн./т. «Однак підвищення цін поки позитивно не вплинуло на заготівлю брухту, – коментує Юрій Добровольський. – Рівень збору сировини в регіонах залишається як і раніше дуже слабким, тому що заготівельники брухту і власники металобрухту продовжують вважати поточні ціни занадто низькими».

На думку експертів УПЕ, незважаючи на проведене підвищення закупівельних цін на внутрішньому ринку, металурги цілком можуть підвищити котирування ще раз слідом за значним подорожчанням прокату на зовнішніх ринках. Однак передбачуване зростання цін цілком залежить від відновлення видачі експортних квот.