Важливі напрямки інтеграції промисловості України у виробничий простір ЄС

07.12.16

IMG 6466 11-2 грудня 2016р. в Торгово-промисловій палаті України відбулася друга міжнародна торгово-промислова конференція «Зони Вільної торгівлі: можливості та виклики для України і партнерів», на якій обговорювалися положення чинних угод України про вільну торгівлю, стан змін в економічній, митно-фіскальній, промисловій та інвестиційній сферах, питання інформаційної підтримки експорту, розвитку індустріальних парків та запровадження механізму державно-приватного партнерства.
У конференції взяли участь представники українського та іноземного бізнесу, Торгово-промислових палат країн ЄС, Канади, СНД, ГУАМ, органів державної влади України та країн світу, фахівці у сфері фінансової, інвестиційної діяльності тощо.
Директор ДП «Укрпромзовнішекспертиза», Голова Комітету з питань промислової модернізації при ТПП України Власюк В.С. виступив на конференції з доповіддю про заходи з інтеграції промисловості України в економічний простір Європейського Союзу.IMG 6327 2
«Після підписання DCFTA українська економіка вступила в більш тісну взаємодію з економікою Євросоюзу. – зазначив у своєму виступі Володимир Власюк, – У процесі цієї взаємодії буде вирішуватись, чи Україна залишиться постачальником сировини, продуктів первинної обробки і робочої сили, чи розвине структуру своєї економіки за прикладом досконалішого і сильнішого партнера».
В своїй доповіді Володимир Власюк підкреслив, що на сьогодні вбачаються наступні напрямки вигідної інтеграції України у виробничий простір ЄС:
1. Партнерство з налагодження переробних виробництв в Україні для постачання кінцевої продукції, яка має високий попит на світовому ринку.
2. Інтеграція в ланцюги доданої вартості в ЄС через поставку запчастин та комплектуючих.
3. Робота в секторі високих технологій (авіація, космічна техніка, ІТ, енергетичне і транспортне машинобудування)