Виробництво ЗРС в Україні продовжує скорочуватись
З початку 2017 року виробництво товарного ЗРС вітчизняними гірничорудними компаніями знизилося
Червневе середньодобове виробництво української товарної непідготовленої сировини скоротилося на 8,4 тис. тонн (з 134 тис. т до 125,6 тис. т). Протилежна ситуація з середньодобовим виробництвом підготовленої сировини – збільшення з 62,1 тис. тонн до 68,2 тис. тонн (на 6,1 тис. т). Всього в червні було вироблено 5812,6 тис. тонн товарної залізорудної сировини що, на 263,8 тис. т. менше показника минулого місяця. Всього з початку 2017 року виробництво товарного ЗРС вітчизняними гірничорудними компаніями склало трохи більше 35 млн. тонн, що приблизно на 2 млн. тонн менше, ніж за аналогічний період 2016 року.
Загальні червневі поставки залізорудної сировини на металургійні комбінати України гірничорудними компаніями України (з урахуванням агломерату з ММК ім. Ілліча і оціночних показників поставок ЗРС зі структурних підрозділів на Арселор Міттал КР, але без урахування імпортного ЗРС) склали 2613 тис. т. – на 81 тис. т. менше, ніж в травні. Порівняно з травнем обсяги закупівель сировини у внутрішніх виробників істотно знизив МК Азовсталь (-61 тис.т). Найбільше зростання поставок у червні демонстрував ММК ім. Ілліча (+17 тис. т). Також експерт зазначив, що за квітень-червень на непідконтрольні Україні Єнакіївський МЗ і МК Донецьксталь з Росії було поставлено в цілому близько 430 тис. т. концентрату і окатишів невідомого виробника.
За даними Державної фіскальної служби задекларований експорт українського ЗРС в червні п.р. впав на 122 тис. тонн, склавши 3581 тис. тонн. З початку 2017 року всього було експортовано близько 19,3 млн. тонн що, на 1,3 млн. тонн нижче, ніж аналогічний показник за 2016 рік. Найбільше зростання поставок відбулися в Словаччину (+505 тис. т.) Найбільше зниження експорту – в Китай (-3490 тис. т.).
Оціночна середня червнева вартість сировини з доставкою на комбінат (без урахування імпорту) на внутрішньому ринку України знизилася на 140-210 грн. в порівнянні з аналогічним показником за травень. Середньозважена ціна українського експорту за даними Державної фіскальної служби України в червні 2017 року склала 54,8 $/т, що на 4,3$ нижче, ніж в травні.
На думку експертів “Укрпромзовнішекспертизи” в липні, швидше за все, буде спостерігатися стабільність експортних цін або ж незначне зниження перед зростанням в серпні, слідом за динамікой індексів в Китаї. На українському ринку ціни можуть зрости вже в липні.