Вітчизняний ринок металобрухту продовжує відчувати брак сировини

31.07.17

news20160413_01 (1)

Згідно прогнозам експертів УПЕ, незважаючи на небажання комбінатів йти на підвищення закупівельних цін, навряд чи їм вдасться стримати зростання вартості найближчим часом

У червні 2017 року поставки металобрухту на український ринок збільшилися в порівнянні з травневими на 18 тис. тонн, склавши 269 тис. тонн. З початку поточного року на українські металургійні підприємства було поставлено +1421 тис. тонн сировини, що практично відповідає показнику за аналогічний період минулого року.
За словами заступника директора ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Юрія Добровольського, на українському ринку зберігається стабільний дефіцит сировини. З початку року покриття попиту на брухт склало 79%, тоді як забезпечення потреб в привізному брухті в червні – 95%.
У червні в порівнянні з попереднім місяцем експорт металобрухту скоротився на 30% і склав 29,1 тис. тонн. У географічному розрізі на Туреччину припало майже 80% поставок, на Молдову – 21%. Сумарно в січні-червні було експортовано 138 тис. тонн, що на 95 тис. тонн менше, ніж за аналогічний період минулого року. Важливим фактором, який негативно впливає на вивезення металобрухту, залишається Закон підписаний Президентом України, що продовжує стягування експортного мита на брухт в розмірі 30 євро/тонна.
Червневі котирування металобрухту на внутрішньому ринку знизилися на 100 грн. з двох причин: високі складські запаси і труднощі експорту з України. У першій половині липня, незважаючи на активне цінове зростання на прокат і брухт на зовнішніх ринках, вітчизняні заводи змогли утримати ціни на колишньому рівні завдяки пропозиції металобрухту від Укрзалізниці. На даний момент середня ринкова ціна становить 5106 грн./тонна.
За останній місяць відбулося збільшення складських запасів металобрухту до 134 тис. тонн (на початок липня), що на 35 тис. тонн більше, ніж місяцем раніше. Достатні запаси дають можливість комбінатам не підвищувати закупівельні ціни на внутрішньому ринку.
Згідно з прогнозами експертів УПЕ, незважаючи на небажання комбінатів йти на підвищення закупівельних цін, навряд чи їм вдасться стримати цінове зростання найближчим часом через падіння поставок і швидкого подорожчання прокату і металобрухту на зовнішніх ринках.
У липні поставки металобрухту незначно знизяться, тому що багато заготівельників і трейдерів будуть притримувати запаси до моменту очікуваного зростання цін на внутрішньому ринку. У серпні поставки збільшаться внаслідок зростання закупівельних цін, у вересні – через погіршення цінової кон’юнктури ринку прокату і металобрухту – поставки сировини скоротяться.