За 6 місяців 2013 українські гірничорудні підприємства наростили виробництво товарної залізорудної сировини на 1,2 млн. тонн.
Показник виробництва товарної залізорудної сировини, за оцінками аналітиків ДП «Укрпромзовнішекспертиза», за січень-червень 2013 склав 40,44 млн. тонн, що на 1,18 млн. тонн або на 3,0% більше, ніж за аналогічний період минулого року . Така інформація міститься в щомісячному дослідженні ринку залізорудної сировини, проведеного компанією «Укрпромзовнішекспертиза» (УПЕ).
У розрізі видів залізорудної сировини основний приріст в абсолютних показниках припав на виробництво товарного концентрату і окатишів, які склали 20,22 млн. тонн і 11,73 млн. тонн відповідно (+609 тис. тонн і +354 тис. тонн до першої половини 2012 року). На аглоруду довелося 7,25 млн. тонн (+62 тис. тонн), а на агломерат – 1,24 млн. тонн (+159 тис. тонн).
У розрізі гірничорудних підприємств найбільший приріст виробництва товарної залізорудної сировини продемонстрував Полтавський ГЗК, який збільшив випуск окатишів на 521 тис. тонн або на 11%.
«Настільки істотне зростання виробництва, безумовно, був викликане наявністю попиту на продукцію підприємства на зовнішніх ринках, але можливість довантажити обладнання по збагаченню та окомкуванню з’явилася завдяки збільшенню поставок сирої руди з Єристовського ГЗК і концентрату зі Стойленського ГЗК (Росія), – коментує Дмитро Желтяков, аналітик УПЕ, – Проте, за нашими даними, потужності підприємства в першому півріччі були в середньому завантажені на 96,2% ».
Також варто відзначити збільшення виробництва товарної залізорудної сировини на підприємствах групи Метінвест, а саме: на Центральному ГЗК (+228 тис. тонн концентрату і +7 тис. тонн окатишів), на Північному ГЗК (+293 тис. тонн концентрату, але -175 тис. тонн окатишів) і на Інгулецькому ГЗК (+75 тис. тонн концентрату).
Значно зросло виробництва аглоруди на Криворізькому ЗРК (+138 тис. тонн) і концентрату на колишньому Новокриворізькому ГЗК (+104 тис. тонн), який нині є структурним підрозділом Арселор Міттал Кривий Ріг.